FIFA schválila dějiště pro MS 2026. Hrát se bude v jedenácti městech USA

Šampionát pořádají USA, Kanada a Mexiko.

NEW YORK. Fotbalové mistrovství světa v roce 2026 se budou hrát v jedenácti městech v USA, ve třech v Mexiku a dvou v Kanadě.

Organizátorská práva získala ve čtvrtek od Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) americká města Atlanta, Boston, Dallas, Philadelphia, Houston, Kansas City, Los Angeles, Miami, New York/New Jersey, San Francisco a Seattle, v Mexiku budou dějištěm Guadalajara, Mexico City a Monterrey, kanadskými hostitelskými městy budou Toronto a Vancouver.

FIFA vybírala dějiště z 22 kandidátů, neuspěli Cincinnati, Denver, Nashville, Orlando a Washington/Baltimore v USA a kanadský Edmonton.

Zatím není známo, kdy přesně šampionát odstartuje, resp. kde se bude hrát finále.

Třem zemím Severní Ameriky přidělila FIFA organizaci MS 2026 v červnu 2018. Společná kandidatura USA, Mexika a Kanady dostala přednost před Marokem, které bylo jediným protikandidátem.

Šampionát premiérově uspořádají více než dvě země, poprvé se na něm představí 48 namísto dosavadních 32 týmů.

Mexiko jako první země zorganizuje MS potřetí, hostila je již v letech 1970 a 1986. V obou případech byly dějisky Mexico City a Guadalajara, v roce 1986 se hrálo iv Monterrey.

V USA se uskuteční „mundial“ podruhé po roce 1994, atmosféru MS si i tehdy vychutnali Boston (Foxborough), Dallas, Los Angeles (Pasadena), New York/New Jersey (East Rutherford) a San Francisco (Stanford). Kanada bude hostit MS premiérově.

Světový šampionát se vrací do Severní Ameriky poprvé od roku 1994, MS v USA před 28 lety vytvořily rekord v celkové divácké návštěvnosti.

„MS 2026 budou ještě mnohem větší. Myslím si, že tato část světa netuší, co ji v roce 2026 čeká. Tyto tři země budou obrácené naruby, zaplaví je fanoušci z celého světa. Zaplaví je obrovská vlna radosti a štěstí,“ citovala agentura AFP prezidenta FIFA Gianniho Infantina.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram