Šíleně drahá BMW limuzína: Cesta tam a zpět z Prahy do Brna za 2 100 eur!

BMW 7 řady M 760Li 610pk xDrive si pro tebe připravilo extrémní cenovky a náklady na provoz. Nabízí vše, co chceš, za peníze, které nechceš zaplatit! Nenech si ujít „nikdy nekupuj“ limuzínu, ve které tě výlet z Prahy do Brna a zpět bude stát 2 100 eur!

Toto je cena bez započtení ostatních výdajů. Přepočet přibližné ztráty hodnoty této mašiny doslova honí husí kůže! Bude to drahá zábava!

Drahá zábava
Když je řeč o ojetinkách, zvykneme si vybírat mašiny, které jsou dobrým artiklem k nákupu. Opak této skupiny je však stejně důležité znát. Lze se tak vyhnout nepříjemnému zklamání, které v tomto případě můžeš tušit již při pohledu na specifikaci.

„Nikdy nekupuj“ ojetinu s minimálním nájezdem
Tak to muselo přijít. Máme zde „jízdenku“ s minimálním nájezdem. Přesto majitele nepotěší a nejedná se o dobrou koupi. Její provoz je šíleně nákladný a nejen! Ztráta hodnoty se postará o pořádné výdaje ještě předtím, než se podíváme na spotřebu a náklady na provoz. Tuto BMW 7 Série M 760Li 610pk xDrive limuzínu nechceš vlastnit!

BMW 7 Série M 760Li 610pk xDrive FULL
Je jasné, že tento vůz si nekupuje někdo, kdo nemá peníze. Při koupi luxusní německé limuzíny lze předpokládat, že si výrobce za své „diamanty“ nechá zaplatit. Docela pochopitelně. Co když však cena, kterou zaplatíš při koupi, není jediným nepříjemným překvapením? Pohled na spotřebu může být rovněž nepříjemným probuzením. A v nelichotivých dalších skutečnostech jdeme dál.

Z Prahy do Brna za 2 100 eur!
Parametr, který vlastníka tohoto vozidla rozhodně nepotěší? Náklady na kilometr jízdy bez ohledu na cenu paliva! Pro představu drahého provozu nejlépe poslouží náklady na cestu tam a zpět z Prahy do Brna. Tento výlet tě bude stát 51 000 korun, v přepočtu přibližně 2 100 eur! Tuto částku zaplatíš bez ohledu na reálné výdaje!

Full výbava, maximální pohodlí, vysoká specifikace
Ne, toto není holý základ a vůz skutečně dostal vše, po čem by potenciální zákazník mohl zatoužit. Při pohledu na fotografie, které jsou uveřejněny v inzerátu, už můžeš identifikovat, že dostaneš maximum výbavy, vysokou specifikaci a spoustu zábavy za volantem. Za tento mix budeš muset zaplatit. Jízda s tímto automobilem je natolik drahá, že jej lze zařadit do kategorie aut s přívlastkem „nikdy nekupuj.“ Toto neplatí v případě, že se chystáš svou dceru vydat za bohatého ropného magnáta.

M760Li s akcelerací 0-100 km/h za 3,7 s.!
BMW M760Li. Toto dělo se vyrábí, aby potěšilo náročné zákazníky. V Evropě zcela nevyráběná V12 verze řady 7. 610koňová střela, se dokáže postarat o akceleraci z 0 na 100 km/h za 3,7 vteřiny. Maximální rychlost 305 km/h zasvítí na tachometru jen kvůli nainstalovanému ovladači a omezovači rychlosti.

Silné stránky limuzíny z Německa
Jaké jsou největší plusy této rychlé limuzíny? Tímto autem se majitel rychle a bezpečně přepraví z místa na místo, aniž by cokoli potřeboval nastavovat, dokupovat nebo měnit. Ovládací prvky jsou intuitivní. Multimediální systém nabízí bohaté možnosti využití a pohodlí také nebude nikoho dráždit svojí nedokonalostí. Toto auto nabízí jedinečný zážitek z jízdy, jaký umí německé BMW mašiny zprostředkovat už celá desetiletí. To také přidává na jejich popularitě. S tím je přímo úměrná i cena.

Cena kolem 100 000 eur
Pojďme se zaměřit na hlavní srovnávací parametr. Nesmíme zapomínat, že německé supersedany nemohou být cenově dostupné. Levné značky mají v tomto případě smůlu. Na scénu přichází nové BMW 730d, které se prodává od 107 300 Eur. Specifikace M760Li vyžaduje ještě podstatně větší investici. Když mluvíme o dost, myslíme tím skutečně pořádně dražší sumu peněz. Holandský zákazník koupil tento vůz v prosinci roku 2017. Za BMW M760Li zaplatil při koupi 278 573 eur! Toto není údaj, jaký se přitom uvádí v ceníku.

Nájezd jen 36 448 km
Další silná stránka. Nájezd tohoto vozidla je pouhých 36 448 km, to činí v přepočtu jen asi 8 000 kilometrů ročně. Tak nízký nájezd se proto pojí se stále extrémní cenovkou. Jezdenka za takovou částku, to už musí znamenat výjimečné parametry. Těmi se tento vůz může hrdě pochlubit. V inzerátu se uvádí cena 87 950 eur.

Věk jen 52 měsíců – 1 km jízdy za 6 eur!
Věk automobilu? Jen 52 měsíců! Neskutečně krátká doba života ještě více zvedá zrak okolí. Ten by se měl zaměřit zejména na náklady. Měsíc vlastnictví činil pro majitele ztrátu asi 3 700 eur. Každý den majitel během vlastnictví auta „vysolil“ přibližně 125 eur jen na základě ztráty hodnoty, nikoli nákladů na provoz. 1 kilometr jízdy majitele jen kvůli vysoké ztrátě hodnoty bude stát přibližně 6 eur.

Dopočítej pneumatiky
Tato čísla jsou nejlepším důkazem toho, jak bohatý je třeba být v případě, že zvažuješ koupi vozidla a nechceš kvůli svému rozhodnutí zkrachovat. Zmiňovaný výlet z Prahy do Brna a zpátky tě bude stát 2 100 eur! Samozřejmě, teprve nyní přichází na řadu čas započítat opotřebení částí, pneumatik a brzd. Vrcholná verze řady 7 má šílenou cenovku a ještě šílenější ztrátu hodnoty. Jak se ti „nikdy nekoup“ limuzína líbí? Dovedeš si představit, že ti každý den, každou hodinu klesá hodnota 200 tisícového auta? Poděl se o podobný model, jehož koupě se může velmi snadno přeměnit na nejhorší životní rozhodnutí.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram