Maserati MC20 Cílo otevírá nebe nad hlavou

Maserati má v nabídce svůj stále nový model MC 20, který už zákazníkům činí radost téměř dva roky. Přitom jak rychle utíká čas se to ani nezdá. Aktuálně přichází jeho otevřená verze, která si nechává charisma a přidává možnost provádět si prostředí plnými doušky.

Maserati MC20 Cielo je novou alternativu v nabídce. Využívá přitom stále stejný přeplňovaný motor V6 jako kupé. Třílitrový agregát s pojmenováním Nettuno, po bohovi moří v římské mytologii, nabízí výkon 456 kW (620 k) a točivý moment 730 Nm. Standardně je spojen s osmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou. Automobilka říká, že i otevřená verze zvládá maximální rychlost 320 km/h.

Nový model je postaven kolem samostatného karbonového monokoku, neboť automobilka má v nabídce rovnou tři. Jeden je určen pro kupé, jeden je pro kabriolet a jeden je připraven pro elektrickou verzi modelu. Rozdílem je rozdělení podpůrných prvků a počet vrstev karbonu. Zatímco pro základní kupé Maserati vsadilo na nízkou hmotnost použití s ​​vysokým výkonem, monokok kabrioletu je zaměřen na zvýšení tuhosti. Reálným výsledkem je, že MC20 Cílo váží o 65 kg více než kupé, což rozhodně není špatné.

Střecha tohoto modelu je vyrobena z pevných materiálů a nabízí prosklení s možností zatemnění díky tekutým krystalům. Maserati říká, že právě na střeše MC20 Cielo je největší panel takového druhu v celosvětové produkci. A navíc se dá otevírat. Otevřít a zavřít střechu modelu Cielo znamená úkon na 12 vteřin, přičemž jej řidič může spustit i za jízdy. Výborná zpráva je, že Maserati zachovalo výklopné dveře, podobně jako to má základní verze kupé.

Vizuálně se Cílo od kupé verze moc neliší a nabízí stejné možnosti příplatkové výbavy. V ní figurují také karbonové disky kol, které sníží hmotnost, i tu neodpruženou, o 30 kilogramů. O tom, kdy se toto auto začne prodávat a kdy bude stanovená cena, zatím Maserati nemluví.

Jasné je ovšem to, že na začátek bude v nabídce 60 kusů spouštěcí edice s názvem PrimaSerie. První série bude mít modrou barvu Acquamarina se třemi vrstvami, která je jinak součástí individualizačního programu s názvem Fuoriserie. Je kombinací pastelové šedé a perleťové akvamarinové. Do interiéru první série se dostane Alcantara a kůže v bledé, skoro až bílé barvě. Všechna prošívání budou mít kontrastní akvamarínový odstín a jím budou převedena i loga na opěrce hlavy. Kromě nich bude na opěrce i název speciální serie, stejně jako na 20palcových matných černých discích.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram