Škoda Superb II s nájezdem 1900 km jako nová! Kolik stojí?

Svět automobilů přináší různé zajímavosti a rarity. Mnohdy se najde i ambiciózní sběratel či investor, který chce auto časem zpeněžit a vnímá ho jako investici. Obvykle se jedná o auta, která jsou něčím zajímavá, limitovaná, výjimečná. Občas se ale najde někdo, kdo koupí v podstatě běžné auto a poté ho chce prodat. Většinou na tom však předělá, stejně jako v tomto případě.

Jak přijít o 20 000 €?
Škoda Superb je autem, které je v podstatě relativně běžným. V současné době se však klasická auta cení víc, není v nich tolik elektroniky, případně jste kdysi dostali motory, o kterých dnes můžete jen snít. V roce 2015 se majiteli tohoto auta jevil jako dobrý nápad Superb, který si chtěl roky pošetřit a užít až poté, případně jej prodat za dobrou cenu. Objevil se na portálu mobile.de.

Jedná se o Škodu Superb druhé generace s výkonným motorem 2,0 TDI s výkonem 170 koní a pohonem 4×4. Šlo tedy o vrcholnou motorizaci, která se rozhodně neztratí ani dnes. Je zde bohatá výbava, zkrátka auto, které ke spokojenosti poslouží ještě dlouhá léta a nikdo nebude mít pocit, že mu něco podstatného chybí. Majitel si ale asi myslel, že třetí generace už podobný agregát nedostane, ale zmýlil se. Aktuálně můžete mít obdobnou motorizaci v modernějším, komfortnějším a lépe vybaveném autě. Trošku se sekl. Auto si opravdu šetřil, ať už s vidinou zisku nebo tím, že na něm bude naplno jezdit až když budou všude elektromobily nevíme. Faktem je, že za 7 let najel se Superbem jen neuvěřitelných 1 655 km. To je přibližně 20 km měsíčně! Auto je tak vskutku jako nové! Chcete-li stroj času, těžko najdete něco lepšího než tento Superb. Inu a na kolik si ho cení? Na 29 999 €. To není málo, protože za takové peníze si umíte pořídit sice níže postavenou Octavii, ovšem se solidní výbavou. A bude zbrusu nové. No a pro zajímavost dodejme, že toto auto před 7 lety stálo téměř o 20 000 € více. Každý najetý kilometr tak stál majitele jen na ztrátě hodnoty kolem 12 €!

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram