Naučte se vybírat správný make-up, jednou provždy

Pojďme si povídat o make-upu, konkrétně o produktech, jejichž úkolem je vylepšit vzhled naší pleti, zamaskovat nedostatky, smazat z ní známky únavy a navrátit ztracený jas. Pokud se je rozhodnete používat, dejte si záležet na výběru.

Pokud je pleť v dobrém stavu a vypadá zdravě a upraveně, teprve tehdy má význam využít i další produkty dekorativní kosmetiky.

Produkty jako make-up, pudr či rozjasňovač proto v poslední době patří k základům výbavy žen, které se chtějí pomocí kosmetiky zkrášlit.

Jaké jsou však současné trendy, jak na to a které produkty by měly představovat základní bázi při líčení?

Ve správné míře
Již déle přetrvává pro mnohé velmi uspokojující a komfortní trend – přirozenost.

Tu si lze vysvětlit různými způsoby, ale ženy si svou denní rutinu postupně přestávají komplikovat složitými postupy v rámci konturovacích technik či rozjasňování.

Více než na samotné dekorativní kosmetice záleží na tom, jak budete během dne o svou pleť pečovat. Zejména ráno a večer.

Nezapomínejte proto na hydratování a vyživování pleti vhodným krémem, obohatit si rutinu lze i sérem a občas maskou a peelingem. Hydratovaná a zdravá pleť mnohem vděčněji přijímá další produkty, které ji mají překrýt. Od pracného konturování si však můžete odpočinout.

V kurzu je matná pleť, ale ne těžké a silné vrstvy make-upu s efektem masky. Jedná se o zářivou pokožku, kterou dnes lze dosáhnout inovativními produkty dostupnými na trhu.

Ty dokážou pleť zmatnit, zafixovat, překrýt nedostatky a sjednotit její tón. Nejideálnější jsou make-upy krémové konzistence, které pokožce ponechají i jemný zdravý lesk.

Ten následně nemusíte doplňovat rozjasňujícím pudrem a jinými produkty s lesklým efektem, které na jaře a v létě působí násilně až uměle.

Kovový lesk a příliš mnoho „highlightu“ přenesly do reality v první řadě sociální sítě a fotografie, na kterých tento efekt vynikne, ale živě vypadá rušivě a směšně.

Správný výběr
Prvním krokem k dokonalému make-upu je zdravá pleť. Při výběru konkrétního produktu je to už o zkoušení ve stylu pokus – omyl.

Někdy to trvá déle a výběr make-upu vyžaduje trpělivost, ale když najdete ten pravý, vydržet s ním můžete i několik let, než se vám případně pleť nezačne věkem měnit a vyžadovat jiný typ péče.

Je zvykem, že odstín vybíráme aplikací make-upu na rubu ruce.

Pokožka na tomto místě však má úplně jiný charakter, více žilek, jinou tloušťku a také odstín než pokožka obličeje. Při výběru odstínu aplikujte make-up na levou nebo pravou hranu brady při denním světle.

Nanášení
Při aplikaci někomu vyhovuje nanášení make-upu prsty, používáme však i houbičku, kartáček nebo štětec.

Jedná se o individuální princip, ale obecně je nejpraktičtější štětec, kterým nanesete základní vrstvu a tu pak jemně zaklepete do pokožky prsty. U hutnějších krycích make-upů je ideální houbička.

Nesmíme však zapomenout ani na pravidelné čištění těchto nástrojů a pomůcek. Zaschlý make-up na štětci nebo houbičce výsledný efekt kazí. V létě je třeba počítat s opálenější pokožkou, pro kterou je ideální tmavší odstín, než byl ten, který jste používali v zimě.

Tmavší odstín můžete postupně přimíchávat do světlejšího a vytvářet si tak odstín make-upu přizpůsobený přibývajícímu opálení. Občas máme při nanášení tendenci aplikovat příliš mnoho produktu.

Začínejte proto s menším množstvím a doplňujte v malých dávkách podle potřeby.

Tam, kde krytí není natolik potřebné a pleť vypadá dobře i bez make-upu, rozetřete produkt doztracena. Takto jej rozetřete iv oblasti brady a očí. Vyhnete se tak vytváření efektu „masky“.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram