Lidé odmítají alkohol a chtějí lépe spát

Na sklonku každého roku vydává sociální síť Pinterest, která pomáhá najít lidem inspirace, postupy a návody, předpovědi trendů pro následující kalendářní rok.

Žebříček očekávaných trendů sestavuje podle nárůstů ve vyhledávání svých uživatelů. Těch je celosvětově až 250 milionů. Společnost sleduje, které vyhledávané a sdílené předměty mají vzestupný charakter a pokud se stoupající tendence udrží po dobu šesti měsíců, stanoví ji za předpokládaný trend.

Jedná se o nejjednodušší cvičební nářadí. Prostá pryžová lana nebo pružné pásy známé jako Body band jsou skvělou pomůckou k procvičení všech svalových partií.

Na rozdíl od jednoručních činek či kettlebellu si je opravdu s sebou můžete vzít téměř kamkoli.

Vyhledávání pro cvičení s touto pomůckou stouplo v posledních šesti měsících o 1913%, čímž se stal nejočekávanějším trendem roku 2019.

Život bez alkoholu
Stále více lidí se rozhoduje žít bez alkoholu. K tomuto rozhodnutí přitom není zapotřebí obraz znivočeného alkoholika, který by měl absolvovat léčení.

Ve skutečnosti se mnoho lidí vyrovnává s problémem funkčního alkoholismu a vzdát se večerního pohárku na několik měsíců či rok je výzva.

O střízlivý životní styl se však zajímá stoupající počet lidí a na sociální síti Pinterest hledají motivaci a dobré rady, jak na to.

Doposud byl v anti-aging produktech účinnou složkou číslo jedna retinol. Je dobře známo, že právě tato látka pomáhá zvyšovat kolagen v pleti a bojuje proti akné.

Jeho nevýhodou ovšem je, že vysouší pleť a ne všichni lidé s citlivou pokožkou ho dobře snášejí.

Podle vyhledávání sítě Pinterest se však zdá, že stále více lidí se zajímá o jemnější a přirozenější alternativu – babchi olej.

Jedná se o výtažek ze semen a listů indické rostliny Psoralea corylifolia, která je pevnou součástí tradiční ajurvédské medicíny. Babchi olej se však stále častěji objevuje také v krémech a sérách západních výrobců.

Černý bez
Všestranně prospěšnou rostlinu znali a hojně využívali již ve starověku a nově ji objevili i uživatelé Pinterestu.

Recepty na sirupy, džemy, šťávy, ale také zákusky s využitím bobulí se staly hitem posledních šesti měsíců. Na síti Pinterest jejich vyhledávání vzrostlo až o 685 %.

Vše pro dobrý spánek
Spánek se stává vzácnou komoditou. Stále více lidí hledá tipy na hlubší, kvalitnější a nepřerušovaný odpočinek.

Nápady na večerní rutinu, která vede k uklidnění a uvolnění, způsoby ustílení postelí, ale i nábytku v ložnici zajímají lidi s jediným cílem – zlepšit svůj spánek. Několik tipů naleznete také zde.

Superpotraviny v prášku
Chlorella, moringa, acai, matcha či maca jsou superpotraviny, které obsahují vysoké dávky prospěšných látek. Jsou považovány za zázraky, které posunou vaše smoothies na zcela jinou nutriční úroveň.

Plánovací jídelníček se mnohým pojí se školní jídelnou případně s vtipnou scénou z filmu Pelíšky.

Naplánovat si stravování je ovšem ve způsob, jak mít pod kontrolou svůj kalorický příjem i jak neplýtvat potravinami a ušetřit.

Inspirací na sestavování jídelníčku najdete na Pinterestu nespočet.

Plátno ze včelího vosku
Jednorázové obaly se staly ekologickým strašákem, který velmi vážně ohrožuje naši planetu. Stále více lidí proto hledá způsoby, jak balit potraviny bez použití igelitových sáčků či potravinářských fólií.

Dobrým řešením jsou voskovaná plátna. Způsoby, jak je požívat nebo si dokonce svépomocí vyrobit, hledá o 146 procent lidí více než před půl rokem.

Určitě přitom nejde o náhodu, voskovaná plátna totiž jako obal budoucnosti označil i Whole Foods Market ve svých gastropředpovědích roku 2019.

Zázvorový olej
Je pozoruhodné, že právě dobře známý zázvor se stal staronovým hitem a způsoby jeho využití zajímají až o 659 % více návštěvníků Pinterestu.

Zázvor nebo zázvor je opravdu všestranně využitelná potravina, která má své místo v kuchyni, ale také v péči o zdraví a tělo. Na sociální síti lidí nejvíce zajímá výroba a využití zázvorového oleje.

Mýdla s kozím mlékem
Vyrobit si vlastní a šetrné mýdlo není ve skutečnosti vůbec tak těžké, jak si možná myslíte. Návody, jak na to, nabízí Pinterest již dlouho, novým trendem jsou však krémová mléka, která jako luxusní přísadu používají kozí mléko. To je velmi výživné, pokožku hydratuje a zpomaluje její stárnutí.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram