Horské kolo – nejlepší volba pro milovníky nezpevněných terénů

Situací, kdy se poohlížíme po novém jízdním kole, může být mnoho. Jednou z velmi častých je ta, kdy za námi přijde dospívající syn s tím, že si přeje dostat „za vysvědčení“ nové kolo. Skvělé přání, když se zamyslíte nad tím, že dnes náctiletí chtějí vesměs elektroniku, peníze nebo třeba značkové oblečení. Pokud jej chcete motivovat ke sportu, splňte mu přání. A pokud chce horské kolo, pojďme si říct, pro koho je vlastně vhodné, kdy po něm sáhnout.

Horská kola jsou parťáky všude, kde nevedou silnice a cyklostezky

Spousta rodin s dětmi vyráží na cyklostezky, kde mají jistotu, že je čeká upravený povrch, po němž je vždy „hračkou“ projet. Vedlejší už je, kolik cyklistů zde potkáte… Ovšem jestliže se vy nebo vaše odrůstající dítko rádi vydáváte mimo dokonale uhlazené cyklostezky nebo silnice, horská kola by měla být ve vašem hledáčku.

S kvalitním horským kolem se můžete bez obav vydat nejen na nezpevněný povrch, ale i do lesů nebo po loukách. Nabídka v obchodech je dostatečně bohatá na to, aby si vybral kluk trénující svou kondici a zkoušející, jak se kde v nezpevněném terénu jezdí, tak profesionál, který už má ledasco naježděno. 

Horská kola v mnoha provedeních nabízí Bikero.cz. a poznávacími znameními těchto typů kol jsou široké pláště, široký rozsah převodů, robustnější rámy. Tato jízdní kola jsem skvěle ovladatelná a jezdci zajistí lepší stabilitu právě ne nerovném povrchu.

Investujte do kvalitního horského kola

Pokud vás cyklistika baví, vyplatí se koupit model od renomované značky, u které si můžete být jisti výborným zpracováním i nejlepšími použitými materiály, díly. Byť je kolo dražší, jeho životnost je pak skutečně dlouhá a jeden model může vystřídat více dorůstajících dětí.

S výběrem správného modelu vám na Bikero.cz rádi pomohou, najdete zde i helmy, brýle a chrániče UVEX, cyklo oblečení, světla a odrazky, gripy a omotávky či třeba brašny na kolo. Vyberte svému potomkovi kolo, které využije a bude mu skvělým parťákem. 

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram