Aragonit jako šperkařský kámen

Přestože se aragonit může ve své základní podobě zdát jevit jako kámen nepříliš vhodný pro šperkařství, opak je pravdou.

Z chemického hlediska je aragonit uhličitan vápenatý, který však vlivem odlišných podmínek krystalizuje v rombické soustavě na rozdíl od klencové soustavy kalcitu se stejným chemismem.

Jedná se o minerál velmi dobře opracovatelný, který lze navíc získat ve velmi různorodé barevnosti díky příměsím, které se do kamene v průběhu krystalizace dostávají. 

Aragonit je možné zpracovávat jak v surovém stavu (kdy může obsahovat krásné jehličky či se vyznačovat drsným průsvitným charakterem), nebo tromlovaný.

Tromlováním lze zvýraznit mléčnou kresbu, kterou řada odrůd aragonitu disponuje, a která dodává korálkům nebo kamenům pro vsazení do šperků z drahých kovů velmi atraktivní vzhled.

Aragonit se vyskytuje v různých odstínech, nejčastěji v narůžovělé, hnědé nebo fialové.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavých věcech, jako je móda, šperky nebo drahé kameny? Podívejte se na náš blog, kde najdete další informace. Můžete si například přečíst o oděvní společnosti Sinsay nebo Mohito.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram